Специалисти от университета в Пиза наскоро обясниха същността на възникването на ревността
Според тях това чувство изпитват най-често стеснителните и мнителните хора, които в детството си са понасяли сериозни обиди и унижения. Обаче може да ревнуват и успели и богати хора, за които никой не би могъл да каже, че им липсва увереност.
Италианските учени са открили област от главния мозък, заради смущения в която човек може да се превърне в безумен ревнивец. Изводите им са получени след наблюдаване на пациенти, страдащи от шизофрения, алкохолизъм и
болестта на Паркинсон. Според лекарите ревността напълно може да се причисли към патологичните заболявания, поради което лечението й е успешно в началните стадии. По мнение на експертите съществуват пет вида ревност: депресивна, параноидна, маниакална, страх от развод и хипертрофирана, а лечението е медикаментозно. В крайните си форми тя може да провокира страшни последствия като самоубийство и убийство. Разбира се, по-леките пристъпи може да се лекуват вкъщи, но при крайните форми на разстройство (които специалистите наричат „синдром на Отело") е най-добре да се потърси лекарска помощ.
Освен че сама по себе си е заболяване, ревността може да причини най-различни други болести - главоболие, отпадналост, безсъние, стомашни язви, сърдечни болести, инфаркт, хипертония, бронхиална астма, разстройства в храносмилането, а също неврози, депресия, понижена сексуалност, отчуждение от хората, в това число и от най-близките.
http://youtu.be/ZiIYbf_utWU